ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu przy ul. Sitarskiej.

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa.

Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, zadając ciągle te same pytania:  Czy dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj? o której będzie Mikołaj? , bo przecież wczoraj padał śnieg, aby święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznym zaprzęgiem – saniami ciągniętymi przez renifery.

6 grudnia najpierw było słychać śpiew dzieci,  a potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj!  Gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki? itp. Każda grupa prezentowała przed Mikołajem wierszyk bądź piosenkę, aby zasłużyć na prezent.

Na zakończenie Mikołaj wszystkie dzieci obdarował wspaniałymi prezentami. Odbierając prezenty przedszkolaki mogły usiąść na kolanach św. Mikołaja, przytulić się do niego i „pociągnąć” za śnieżnobiałą brodę. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia.

Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.