Wycieczka do Poczopka

13 września uczniowie kl. I-III wybrali się do Silvarium w Poczopku. Jest to park edukacyjny położony na terenie Nadleśnictwa Krynki.

W Galerii na Skraju Puszczy można było z bliska zobaczyć zwierzęta Puszczy Knyszyńskiej w postaci wypchanej. Zwierzęta wkomponowano w środowisko naturalne stworzone z gałęzi drzew. Wszystko wyglądało realistycznie. Jednym z punktów programu był spacer ścieżką edukacyjną, podczas którego dzieci dowiedziały się, wielu ciekawych rzeczy na temat lasu i jego mieszkańców. W zacisznych miejscach umieszczono woliery, w których mieszkały ptaki nocne, myszołowy i inne potrzebujące pomocy człowieka. Na terenie parku wyznaczono wiele ścieżek spacerowych i punktów, w których odwiedzający mogą dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat lasu i jego mieszkańców.

Wyczekiwanym punktem wycieczki było ognisko. Kiełbaski ogrzane w jego płomieniach smakowały wyśmienicie. Pogoda nam dopisała. Pełni wielu niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.