ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Witaj Majowa Jutrzenko!

Majowe święta są bardzo ważne dla każdego Polaka. Już od najmłodszych lat uczymy się, co to jest patriotyzm, demokracja, konstytucja. W tym roku, w związku ze Świętem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, uczniowie najmłodszych klas naszej Szkoły przyszli do szkoły w ubraniach nawiązujących do naszych barw narodowych. Również ci, którzy w lekcjach uczestniczyli zdalnie.

W czasie zajęć dzieci wykonywały różne projekty związane z polską flagą. Święto Narodowe Trzeciego Maja uczniowie uczcili natomiast strojem galowym. Nie zabrakło też wierszy i pieśni patriotycznych związanych z tymi radosnymi świętami.