ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

W jesiennym lesie 

Korzystając z przepięknej jesiennej pogody 11 października klasy drugie wybrały się na wycieczkę do lasu. Odwiedziliśmy Las Turczyński, znajdujący się w Nadleśnictwie Dojlidy. Idąc ścieżką edukacyjną poznaliśmy gatunki zwierząt i roślin występujące w tym lesie. Wycieczka była również doskonałą okazją do przećwiczenia praktycznej znajomości nazw kierunków i ich rozpoznawania w lesie. Udało nam się także porozmawiać z grzybiarzami i obejrzeć ich zbiory: kanie, podgrzybki, opieńki i rydze … Muchomory tylko w trawie.  

Wracając do szkoły odwiedziliśmy Botaniczny Ogród Kieszonkowy. Niektórzy podziwiali i wąchali zasadzone tam rośliny, inni skorzystali z placu zabaw i gościnnej żywej altany.  

Wycieczka, chociaż krótka była bardzo udana!