ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Świętujemy Dzień Komisji Edukacji Narodowej

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SZKOŁY ZA ICH PRACĘ I SERCE!

W naszej Szkole świętowanie Dnia Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od konkursu „Kto to jest?”. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać swoich nauczycieli i innych pracowników Szkoły na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa. Gratulujemy spostrzegawczości zwycięzcom!

12 października świętowanie 250. rocznicy uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii w kościele pw. św. Karola Boromeusza. Podczas Mszy świętej uczniowie i nauczyciele odnowili swoje przyrzeczenia. Kontynuacją uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów klasy III, w której uczniowie przekazali podziękowania, słowa uznania i upominki wszystkim pracownikom naszej Szkoły. Na ręce pani Dyrektor, do życzeń i podziękowań dołączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i przedstawiciele Organu prowadzącego Szkołę. Tradycyjnie, na koniec dnia uczniowie klasy VII przejęli role nauczycieli i poprowadzili lekcje w klasach II – VI. W tym dniu nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i wspólnej zabawy.