ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Ślubowanie na czytelnika

14 listopada uczniowie kl. I odwiedzili bibliotekę szkolną.

Spotkanie miało na celu poznanie zawodu bibliotekarza oraz zwrócenie uwagi na potrzebę czytania książek. Dzieci obejrzały księgozbiór, który jest na wyposażeniu biblioteki oraz dowiedziały się, do czego służy karta biblioteczna. Zapoznały się z zasadami zachowania się w tym szczególnym miejscu oraz dowiedziały się, jak szanować książki, aby długo służyły wszystkim czytelnikom. Spotkanie urozmaiciły ciekawe zagadki przygotowane przez panią bibliotekarkę.

Na koniec każdy uczeń złożył uroczystą przysięgę Małego Czytelnika oraz wypożyczył książkę (niektórzy pierwszą w swoim życiu).