Projekt eTwinning

Pod koniec października, sześcioro uczniów z klasy siódmej przystąpiło do międzynarodowego projektu eTwinning z języka angielskiego. Program eTwinning to europejska społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy i współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Dzięki platformie eTwinning uczniowie oraz nauczyciele z różnych szkół w Polsce oraz Europie mogą komunikować się ze sobą oraz realizować wspólne projekty i umieszczać ich efekty na platformie. Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu z j. angielskiego pt. “Christmas all around the world”. Dzięki projektowi uczniowie mogli poznać nie tylko tradycje Bożego Narodzenia w wybranych krajach świata, ale także poznać położenie, flagi i stolice różnych krajów. Ponadto uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje oraz potrawy świąteczne z wybranego kraju. W projekcie udział wzięły szkoły z Polski oraz 2 szkoły zagraniczne: z Grecji oraz z Gruzji. Uczniowie szkół biorący udział w projekcie wykonywali poszczególne zadania w języku angielskim i dzielili się ich efektami na platformie eTwinning. Każda szkoła miała za zadanie wybrać dowolny kraj na świecie, którego tradycje bożonarodzeniowe miała prezentować. Uczniowie naszej szkoły wykonali zadania związane z tradycjami bożonarodzeniowymi Brazylii. Oto zadania, które wykonali nasi uczniowie.
1. Pierwszym zadaniem dla uczniów było napisanie listu powitalnego w języku angielskim do uczniów z innych szkół partnerskich.
2. Kolejnym zadaniem było stworzenie loga projektu (związanego z tytułem projektu) przez każdą szkołę. Następnie uczniowie głosowali na platformie eTwinning na najlepsze logo, które zostało oficjalnie ogłoszone logiem projektu “Christmas all around the world”.
3. W kolejnym zadaniu uczniowie stworzyli kartki świąteczne z bożonarodzeniowymi życzeniami w języku wybranego kraju (Brazylii), czyli w języku portugalskim.
4. Uczniowie musieli także stworzyć świąteczną postać, która będzie podróżowała po wszystkich krajach i poznawała tradycje bożonarodzeniowe w każdym z nich.
5. Następnym zadaniem, które uczniowie musieli wykonać było stworzenie krótkiej prezentacji z 2 atrakcjami wybranego kraju, czyli Brazylii.
6. Zadaniem uczniów było także wykonanie plakatu o tradycjach bożonarodzeniowych w Brazylii.
7. Uczestnicy projektu wyszukali przepisy na świąteczne dania w Brazylii
(w j. angielskim) i na ich podstawie przygotowali danie główne i deser.
8. Uczniowie brali udział w interaktywnych quizach. Quizy dotyczyły tradycji bożonarodzeniowych, flag, stolic, atrakcji turystycznych w różnych krajach.
9. Zadaniem każdej ze szkół partnerskich było również zaprezentowanie kolędy Cicha noc w różnych językach świata.
10. Uczniowie brali również udział w lekcjach przygotowanych przez nauczycieli biorących udział w projekcie. Tematyka lekcji była oczywiście bożonarodzeniowa.

Kolejne projekty niebawem a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Opiekun projektu
Aleksandra Gierasimczuk

prezentacja 1: https://szkolabudujemyludzi.pl/wp-content/uploads/2022/02/Brazilian-Christmas-Dishes-1.ppt

prezentacja 2: https://szkolabudujemyludzi.pl/wp-content/uploads/2022/02/BRAZYLIA-1.ppt