ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Pizzowy zawrót głowy

Skąd pochodzi pizza? Komu pizza Margherita zawdzięcza swoją nazwę? Jaki związek ma skład pizzy z Włoską flagą?

Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy znaleźć odpowiedz na ostatnich zajęciach kulinarnych. Podjęliśmy wyzwanie skomponowania własnej autorskiej pizzy. Okazało się, że pomysłowość naszych uczniów jest niemal nieograniczona. posypały się pomysły na słono i na słodko, mieszania smaków … z owocami, z ziołami, z warzywami, orzechami nawet z żelkami. Pizzowy zawrót głowy.

Jednak Włoska pizza zawdzięcza swój sukces między innymi świeżym regionalnym produktom. Co powinno się znaleźć na takiej pizzy z naszego regionu? Jakie kolory powinny dominować? Jak mogłaby się nazywać?

Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania, w naszych domach. Szablon dostępny poniżej.

Zajęcia zrealizowane zostały przy użyciu sprzętu zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci