ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Pasowanie uczniów kl. I

12 października był dniem szczególnie ważnym dla pierwszoklasistów.

Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do naszej społeczności szkolnej. Podczas uroczystości uczniowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Perfekcyjnie zdali egzamin wiedzy przeprowadzony przez uczennicę kl. II – Klarę Gabińską. Odpowiedzieli na każde pytanie oraz rozwiązali każdą zagadkę.

Najważniejszą częścią tego wydarzenia, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektorkę Szkoły – Panią Karoliną Tołoczko. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.