ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Obchody 2 Maja Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

W ostatni piątek, tuż przed świątecznym, majówkowym weekendem w przedszkolu na Sitarskiej obchodziliśmy ” 2 Maja – Święto Flagi” . Dzieci powiedziały patriotyczne wiersze i zaśpiewały nawiązujące do naszych symboli narodowych piosenki. Wszystkie pięknie się ubrały w kolory flagi, by razem uczcić te piękne święto. Uroczystość uświetniła swą obecność pani vice dyrektor Małgorzata Haraburda. Na koniec odśpiewaliśmy z całą obsługą przedszkola “Hymn Polski” i zamówiliśmy modlitwę “Zdrowaś Mario”. Nasze kochane przedszkolaki nauczyły się przez wspólne obchody, jak ważne są wartości patriotyczne i jak należy je szanować.