Dzień Talentów

Wraz z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny w naszej szkole odbył się Dzień Talentów.
Nie zabrakło gości, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swoich zawodach i pasjach.
Jako pierwsi wystąpili członkowie Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego, dzięki którym mogliśmy się przenieść do XVII w. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek i anegdot historycznych, a także podziwialiśmy ich piękne stroje. Nie zabrakło walki na szable oraz … wystrzałowego pokazu broni. 😉
Kolejnym gościem była pani Barbara Strzemińska – Zdanowicz, która jest Regionalnym Koordynatorem ds. Filatelistyki Poczty Polskiej, a także projektuje znaczki wydawane na Podlasiu. Podczas swojej prezentacji przybliżyła uczniom tajniki swojej pracy, a także przedstawiła znaczki pocztowe z różnych kolekcji.
Oczywiście nie mogło zabraknąć także pokazów uczniów naszej szkoły.
Na scenie można było podziwiać przeróżne talenty: wokalne, muzyczne, taneczne, które przeplatane były pokazem Beatbox, trikami z piłką nożną, piłką do ping ponga, jak również układaniem Kostki Rubika i Kostki Magicznej. Na szkolnej wystawie zagościły prace plastyczne oraz konstrukcje z LEGO.
Na zakończenie na boisku szkolnym podziwialiśmy akrobacje na rolkach.
Wszystkim należą się wielkie brawa!
Warto pamiętać o tym, aby dbać o swój talent, jak o skarb. Ci, którzy uważają, że go jeszcze nie odnaleźli – niech wiedzą, że na zmiany i poszukiwanie nigdy nie jest za późno! 😉

Justyna Kalinowska