ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019 r. świętowaliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole. Rozpoczęliśmy od Mszy św. w kościele pw. św. Karola Boromeusza w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, szczególnie klasy I. Podczas mszy nauczyciele i uczniowie Szkoły odnowili swoje przyrzeczenia i zobowiązania na nowy rok szkolny. Następnie w szkole obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez klasę II. Drugoklasiści podziękowali wszystkim nauczycielom i pozostałym pracownikom Szkoły.

W tym dniu nastąpiło również ogłoszenie wyników Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego do myśli patrona Szkoły, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego „Służę, więc jestem”. I miejsce i wyróżnienia zdobyli uczniowie naszej Szkoły. Zwycięskie prace zostaną wydane przez Pocztę Polską w formie pocztówek.