ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Bal Karnawałowy przy ul. Sitarskiej.

Karnawał to czas balów i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

   W dniu 17 lutego 2022 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zabawę pt. “W 80 dni dookoła świata” prowadził Teatr pod Orzełkiem. Wszystkie dzieci już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, rycerzy, batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Dzieci piękne stroje miały i do świata bajek zapraszały. Wesoło w sali, słychać było skoczne nutki. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze.

    Poprzez zabawę rozwijane były umiejętności współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami. Bal dostarczył wszystkim wiele radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok…