Adwentowy Quiz!

Szanowni Państwo

Przed nami Adwent, szczególny okres radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Mimo że na odległość, chcielibyśmy wspólnie spędzić ten czas pomagając w jego przeżywaniu. Dlatego od niedzieli ruszamy z naszym Kalendarzem Adwentowym który ma pomóc radośnie, rodzinnie i co najważniejsze duchowo przeżyć Adwent, pokazać jego piękno, bogactwo, odkryć ciekawostki, a także poprzez codzienne zadania dla dzieci (a jednocześnie dla rodziców) sprzyjać dobremu przygotowaniu się do Bożego Narodzenia.

Każdego dnia o godz. 8:00 rano na stronie szkoły szkolabudujemyludzi.pl w Strefie Ucznia, w zakładce „Kącik duchowy” oraz na naszym Facebooku pojawiać się będą ciekawostki związane z Adwentem, zadania do wykonania (oznaczone literką „Z”) oraz pytania z Quizu Adwentowego (oznaczone literką „Q”.

Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego i systematycznego odkrywania kolejnych dni Adwentu oraz do podejmowania zaproponowanych wyzwań i zadań. Dla najbardziej zaangażowanych osób przewidujemy drobne upominki.

Odpowiedzi do pytań z Quizu prosimy o odsyłanie każdego dnia do godz. 24:00 na maila szkolnego: szkola@budujemyludzi.pl. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom w odsyłaniu wiadomości.

Nie zniechęcaj się! Nawet jak opuścisz jeden dzień kontynuuj dalej! Czekamy na Wasze odpowiedzi i relacje z wykonywanych zadań!

Już teraz pierwsze zadanie przedadwentowe!

Przygotujcie wspólnie z rodzicami Wieniec Adwentowy, który będzie służył Wam przez cały ten okres!

W niedziele wspólnie zapalimy pierwszą świecę. Zróbcie zdjęcie przygotowanego wieńca i wrzućcie je pod niedzielnym postem na Facebooku. Jeżeli nie korzystacie z Facebooka zdjęcia prosimy wysyłać na maila szkolnego.