ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Wycieczka do Warszawy

Maj w naszej w szkole, to miesiąc pełen atrakcji. 6 maja uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę do Warszawy w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem wycieczki była gra terenowa pt.: „Tajemniczy ogród” odbywająca się na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dzieci odkrywały tajemnice i poszukiwały przyrodniczych ciekawostek ogrodu krajobrazowego. Kolejnym punktem był spacer po warszawskiej Starówce. Uczniowie widzieli m.in. kolumnę Zygmunta oraz Zamek Królewski. Na zakończenie wszyscy udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie poprzez pobudzenie wszystkich zmysłów mieli okazję na poszerzenie swojej wiedzy. Poznawali prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzane doświadczenia na interaktywnych wystawach. Dowiedzieli się, jak rozchodzą się fale dźwiękowe, światło, a także przyjrzeli się jak powstaje tornado. Niestety czas szybko minął. Uczniowie zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do domu.

Wycieczka szkolna dofinasowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”