ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Wycieczka do Torunia

W dniach 28-29 kwietnia klasy IV-VIII udały się na wycieczkę do Torunia, Biskupina i Gniezna. Pierwszy dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Torunia, płynęliśmy Wisłą oraz robiliśmy pierniczki. W drugim dniu naszej wycieczki przenieśliśmy się w czasie…. Pierwszym punktem tego dnia był Gród w Biskupinie. Mogliśmy zobaczyć jak żyli i czym trudzili się nasi przodkowie. Następnie udaliśmy się do Gniezna, gdzie czekała już na nas pani przewodnik. Mogliśmy podziwiać Archikatedrę Gnieźnieńską oraz unikatowy zabytek jakim są Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające żywot św. Wojciecha. Ostatnim punktem tego dnia było Muzeum Początków Państwa Polskiego. Trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę do Białegostoku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wycieczka szkolna dofinasowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”