ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Na festynie charytatywnym

24 kwietnia na terenie naszej szkoły został zorganizowany festyn charytatywny.

O godzinie 15.00 wszyscy zebrani na sali gimnastycznej rozpoczęli spotkanie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie pani Wicedyrektor Małgorzata Haraburda, przybliżyła postać bohaterki festynu, czyli Julii Jeroma, która wymaga specjalistycznej operacji w USA. Festyn był jedną z akcji w ramach zbiórki na leczenie dziewczynki „Pomóżmy Julci usłyszeć świat!”

W dalszej części odbyły się występy dzieci i uczniów z Katolickiego Przedszkola i Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili teren Festynu mogli brać udział w pokazach sprzętu Policji, Straży Miejskiej i Pogotowia oraz w pokazie tresury psa policyjnego.

Młodsi spędzali aktywnie czas z grupą PAARO, na miłośników szachów czekały towarzyskie rozgrywki szachowe. Aktywnie wspierali nas również wolontariusze ze Stowarzyszenia Siedem Szans.

Przeprowadzona została loteria fantowa, kiermasz ciast i książek. W ramach Festynu zorganizowano również stoiska, na których malowano farbkami buzie, skręcano balony, zaplatano włosy w kolorowe warkoczyki.

Zbiórkę można było wspierać na stoiskach „Daj piątaka za pluszaka”, Robotyki i „Pomysłowej Kredki”.

Był to dzień pełen wrażeń! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

“Czyń dobro, a wróci do Ciebie w niespodziewany sposób.”