ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Listopad i grudzień w klasie III

Działo się, działo … W listopadzie i w grudniu w klasie III wydarzyło się bardzo dużo rzeczy!!!

Uczniowie spotkali się z wyjątkowym gościem – ułanem i masztalerzem. To była niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć strój i siodło ułańskie, a także dowiedzieć się wielu informacji na temat hodowli koni.

W związku z akcją “Powiedzmy wspólnie “Dziękuję!”” w ramach Tygodnia Munduru klasa III została zaproszona do Książnicy Podlaskiej na warsztaty, podczas których uczniowie wykonali kartki dla mundurowych, którzy strzegą naszych granic. Wcześniej w szkole również zrobili pocztówki dla żołnierzy.

Uczniowie wykonali także kartki świąteczne do białostockiego Hospicjum, a także na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy.

W listopadzie klasy I-III udały się do Epi-Centrum nauki w Białymstoku, a w grudniu odwiedził ich Święty Mikołaj (relacje w oddzielnych galeriach)

Uczniowie klasy III mieli okazje także wziąć udział w rywalizacji w Mikołajkowej Olimpijce Sportowej. Zabawa była wyśmienita, a doping tak głośny, że było ich słychać w całej szkole

Rodzice z Trójki Klasowej zrobili dzieciom niespodziankę – przygotowali warsztaty z ozdabiania pierniczków. Bardzo Dziękujemy!!! Uczniowie z zaangażowaniem dekorowali pyszne ciasteczka.

Ostatniego dnia nauki stacjonarnej odbyła się Wigilia klasowa. Najpierw uczniowie wystąpili w Jasełkach, które zostały nagrane dla rodziców, potem wspólnie ozdabiali choinkę oraz jedni przyniesione przez siebie pyszności. To był miły czas wspólnego świętowania i składania życzeń!!! Jasełka do obejrzenia w Aktualnościach! Zapraszamy!!!