ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Ferie w szkole

Poniedziałek 21.01

Skończył się pierwszy semestr nauki. Zaczynamy ferie!

W poniedziałek zwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Białymstoku, które mieści się przy ul. Węglowej. Wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy stałą ekspozycję Muzeum, podziwiając pięknie odrestaurowane stare samochody, motocykle i rowery. Pomimo swojego wieku każdy pojazd nadal jeździ. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jedne z pierwszych telefonów komórkowych czy komputerów. Każdy mógł się sprawdzić jako kierowca dawnego pojazdu Policji lub nauczyć się pisać na dawnych maszynach do pisania.

W tym dniu odbyły się także kreatywne zajęcia plastyczne. Była okazja do zrobienia ruchomych zabawek z papieru i rozwijania wyobraźni podczas tworzenia zimowych drzew.