ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICHim. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku

ul. Transportowa 2, 15–399 Białystok | tel: 85 67 47 677

ul. Sitarska 25, 15-850 Białystok | tel: 572 411 741 / 85 65 23 183

Ferie w szkole

piątek 28.01.2022

Piątek był ostatnim dniem ferii zimowych w szkole, w którym również nie zabrakło atrakcji!

Na początku udaliśmy się do filii Książnicy Podlaskiej, by tam uczestniczyć w zajęciach poświęconych życiu i twórczości Astrid Lindgren. Uczniowie przypomnieli sobie tytuły dzieł pisarki, a pomogła im w tym wykreślanka, przygotowana przez prowadzącą. Czytaliśmy także fragmenty “Pippi Pończoszanki”, za które uczniowie otrzymali czytelnicze gadżety.

Druga grupa odwiedziła inną filię Książnicy Podlaskiej, w której czekały na nas zajęcia na temat średniowiecznych zamków oraz życia rycerzy. Podczas tych warsztatów mieliśmy możliwość zbudowania makiety zamku otoczonej prawdziwą fosą.

Następnie udaliśmy się do Hotelu Gołbiewski, na basen “Tropikana”, by tam rozkoszować się ciepłą wodą i korzystać z wielu atrakcji. Najbardziej przypadła nam do gustu kręta zjeżdżalnia i grota lodowa. Po półtoragodzinnej sielance w parku wodnym, szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, by zjeść pyszny obiad.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów uczestniczyło w tegorocznych półkoloniach zimowych. Mamy nadzieję, że Wam się podobało!