• Zajęcia w laboratorium młodego mistrza - klasa IV

Uczniowie klasy czwartej Zespołu Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy EUREKA. Podczas zajęć w praktyczny sposób pogłębiali wiedzę przyrodniczą. Przy okazji mogli się też wspaniale bawić. Uczniowie poznawali m. in.: właściwości fizyczne i chemiczne dwutlenku węgla, gęstość substancji, napięcie powierzchniowe. Badali, na platformie obrotowej z kołem żyroskopowym, zasady ruchu, wykonali węże faraona. Uczestnicy zajęć analizowali właściwości magnesów, poznali budowę elektromagnesu i sprawdzali co dzieje się, gdy obniży się ciśnienie powietrza. Młodzi odkrywcy mogli również poznać zasady ruchu koła Maxwella, czy praktycznie wykorzystać efekt Coandy.