• W Muzeum Medycyny i Farmacji

Dnia 26 października 2017 roku klasy I - III odwiedziły Muzeum Historii Medycyny i Farmacji mieszczące się w Pałacu Branickich. To jedyne takie miejsce w tej części Polski. Po krótkim wprowadzeniu mali odkrywcy mieli okazję sprawdzenia się w pracy twórczej. Każdy własnoręcznie rozrobił gips i musiał precyzyjnie wlać go do formy. Na efekty pracy trzeba było poczekać do końca zajęć. Na szczęście mali twórcy nie czekali bezczynnie. Uczniowie oglądali wyposażenie starych gabinetów lekarskich, m.in. okulistycznego, sali w szpitalu polowym, czy starej apteki, gdzie mieli okazję do poznania różnych ziół leczniczych. Na zakończenie uczniowie wyjęli z form piękne odlewy Pałacu Branickich. Wizyta w muzeum była bardzo ciekawa i pełna wrażeń.