• Pasowanie na przedszkolaka - Sitarska

Dzień 25 października zapamiętamy na długo. Tego dnia odbyło się pasowanie na przedszkolaka! Długo przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Panie uczyły nas piosenek i wierszyków, abyśmy mogli zaprezentować się jak najlepiej i najpiękniej. Czekaliśmy na ten dzień z ciekawością i z drżeniem naszych małych serduszek. Zastanawialiśmy się, jak wszystko się potoczy? Czy zapamiętamy słowa wierszy i piosenek? No i oczywiście najważniejsze: jak będzie wyglądało to „pasowanie” (czy to coś podobnego do „prasowania” ?).

W końcu nadszedł ten oczekiwany dzień ! Rodzice ubrali nas w odświętne stroje, a my trochę stremowani (przecież patrzyło na nas tyle par oczu!) staraliśmy się wypaść  jak najlepiej. Tych, którym trema odebrała na ten moment głos, wspierali odważniejsi koledzy i koleżanki. W końcu od czego są przyjaciele? Tego dnia (być może po raz pierwszy) doświadczyliśmy znaczenia wspólnoty.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor. Życzyła nam samych sukcesów, dużo radości i zadowolenia z przebywania w przedszkolu. Potem każdego z nas osobiście dotknęła taaaką dużą kredką i wręczyła kolorowy dyplom w kształcie motyla, bo nasza grupa nazywa się „Motylki”. Otrzymaliśmy także odznakę przedszkolaka. Po części oficjalnej rozpoczęła się prawdziwa sesja zdjęciowa: każdy z nas pozował do zdjęcia z Panią Dyrektor.

Ten październikowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, bo przypomina nam, że staliśmy się „pasowanymi” przedszkolakami.