• Dzień świętego Mikołaja

Stało się tradycją, że Święty Mikołaj odwiedza w naszej szkole dzieci. Również i tym razem nas nie zawiódł. W oczekiwaniu na niego dzieci mogły obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II pt.: „Mikołaj – człowiek zwany Aniołem Dobroci”. Dzieci w krótkiej historii przedstawiły dzieje Mikołaja od momentu, kiedy stracił rodziców i został sam, do momentu kiedy został biskupem Myry. Ten przystojny, bogaty młodzieniec starał się jak mógł najlepiej pomóc wszystkim, o których wiedział, że potrzebują pomocy. Czynił to pod zasłoną nocy, tak aby nikt nie rozpoznał go jako darczyńcy. Co noc nieznanym ludziom roznosił podarunki. Wszyscy chcieli wiedzieć, kim jest Anioł Dobroci. Wkrótce został zdemaskowany w pokoju u biskupa, który mianował go swoim następcą.

Odpowiednie stroje i rekwizyty pozwoliły uczniom wcielić się w role. Przedstawienie to spotkało się z wielkim zainteresowaniem oglądających. Pozwoliło nieco lepiej poznać historię Świętego Mikołaja.

Na pamiątkę tamtych wydarzeń Mikołaj przybył i do nas z worem pełnym prezentów, które rozdał oczekującym na nie dzieciom. Zapewnił wszystkich o trosce i pamięci.

Najważniejsze jest, aby umieć wsłuchać się w drugiego człowieka i wypełniając Boże przykazania, dawać siebie innym w darze. Mikołaj ma być dla nas takim przykładem.