• Dzień Europejski

We wtorek 9 maja 2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Europejskiej. W tym roku postanowiliśmy lepiej poznać kraje naszych najbliższych sąsiadów. Wszystkie klasy przygotowały na ten dzień prezentacje wybranych krajów. Klasa II zaprezentowała nam Ukrainę, klasa III – Niemcy, klasa IV – Czechy, klasa V- Litwę, a  klasa VI – Słowację. Dzięki pięknie przygotowanym prezentacjom oraz stoiskom wystawowym dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących położenia, historii  języka, kultury oraz kuchni każdego z polskich sąsiadów.

Wszystkie nasze prezentacje kończyły się wspólną modlitwą za dany kraj i jego obywateli. Na koniec, z apetytem degustowaliśmy potrawy pochodzące z różnych krajów, które przygotowali uczniowie wraz z rodzicami. Mogliśmy posmakować m.in. słowackich haluszków z bryndzą, litewskich kibinów, niemieckiego Tortu Szwarcwaldzkiego, czeskich hod dogów, ukraińskiego soku brzozowego, i wielu wielu innych smakowitości. Dzień upłynął w bardzo miłej i smakowitej atmosferze.